Jak zadbać o stopy po zimie?

Zimą nasze stopy narażone są na wiele urazów. Zmagamy się z przesuszonym, zrogowaciałym naskórkiem, nieestetycznymi odciskami czy uciążliwymi podrażnieniami. Winne są temu niskie temperatury oraz odzież, którą zakładamy o tej porze roku. W grubych, ciepłych skarpetach oraz kozakach stopy nadmiernie się pocą. Zwiększa to ryzyko grzybicy paznokci, odparzeń czy pękania pięt. Wraz z nadejściem wiosny nie możemy doczekać się lekkich sandałów oraz wygodnych klapek. Aby móc pochwalić się aksamitnie gładką skórą pięt, warto już teraz zadbać o ich prawidłową pielęgnację.

Pielęgnacja stóp po zimie – od czego zacząć?

  • Nawilżanie i natłuszczanie stóp

Tylko regularne nawilżanie stóp gwarantuje skuteczne odżywienie oraz regenerację naskórka po zimie. W ten sposób zapobiegamy zrogowaceniom, zgrubieniom oraz przebarwieniom. Działamy kojąco na mocno popękane pięty, odbudowując barierę ochronną skóry. Stopy źle znoszą długotrwałe noszenie ciężkiego obuwia zimowego. Warto więc pamiętać o stosowaniu kosmetyków natłuszczających oraz wykonywaniu delikatnego masażu, który pobudzi każenie.

  • Złuszczanie naskórka

Zapomnij o ostrych tarkach czy twardych pumeksach, które prowadzą do bolesnych ran i podrażnień. Złuszczanie mechaniczne nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nadmierne ścieranie stymuluje naskórek do jeszcze większego narastania. Na uciążliwe zrogowacenia doskonale sprawdzą się kąpiele zmiękczające, peelingi oraz kremy z mocznikiem. W przypadku głębokich odcisków oraz obszernych modzeli skorzystaj z usług profesjonalnego gabinetu podologicznego.

Kiedy warto odwiedzić gabinet podologiczny?

Podolog pomoże osobom, które zmagają się z wrastającymi paznokciami, nadmiernymi zrogowaceniami czy bolesnymi odciskami. To specjalista, który dysponuje profesjonalnymi narzędziami, takimi jak: frezarki, skalpele czy dłuta. Co więcej, posiada fachową wiedzę oraz doświadczenie w zakresie pielęgnacji pięt. Zadba o zdrowie naszej płytki paznokciowej w antyseptycznych oraz higienicznych warunkach. Konsultacja podologiczna to najlepsze, co możemy podarować naszym stopom po zimie.