Jak zadbać o pękające pięty?

Zbliżający się wielkimi krokami sezon wakacyjny oznacza, że czas wyciągnąć z szafy ulubione klapki i sandały. To także odpowiedni moment, aby zadbać o właściwą pielęgnację stóp. Jeżeli zapewnisz swojej skórze dużą dawkę nawilżenia oraz regularne złuszczanie, zapomnisz o nieprzyjemnych problemach związanych z suchością, zrogowaceniem i pękaniem pięt. Twoja skóra stanie się aksamitnie gładka – w sam raz na letnie obuwie.

Dlaczego warto dbać o pięty?

Skóra pięt jest niemal dwukrotnie grubsza niż w innych partiach naszego ciała. Wynika to z dużego obciążenia, na jakie narażone są stopy każdego dnia. Do nadmiernego rogowacenia naskórka dochodzi wówczas, gdy proces jego narastania jest zbyt szybki w porównaniu z pozbywaniem się go podczas złuszczania. Co więcej, skóra pięt posiada niewielką ilość gruczołów łojowych, dlatego łatwiej ulega przesuszeniu i traci swoją elastyczność.

Zgrubiałe i suche pięty mogą powodować dyskomfort, a nawet ból. Na popękanej skórze nierzadko pojawiają się także krwawiące rany. W takich sytuacjach istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia zakażenia, które wymaga leczenia pod okiem specjalisty. Systematyczna pielęgnacja skóry pięt to szansa na ich estetyczny i zdrowy wygląd.

Jak zadbać o suchą skórę pięt?

Podstawą pielęgnacji skóry pięt jest oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie. Kąpiel z dodatkiem odświeżającej soli lub odżywczego olejku doskonale zmiękczy naskórek oraz przyniesie ukojenie podrażnionej skórze. Warto również wykonać peeling stóp, który nie tylko złuszczy martwy naskórek, ale także poprawi krążenie krwi. Kolejny krok to aplikacja kremu nawilżającego lub balsamu z mocznikiem.

Profesjonalny pedicure podologiczny w Studiu OdNowa

Pielęgnacja stóp obejmuje nie tylko klasyczny pedicure. To także skuteczne oczyszczanie zrogowacenia w obrębie stopy. Studio OdNowa specjalizuje się w profesjonalnym pedicure podologicznym. Podczas zabiegu spłycone zostają wszelkie pęknięcia i rozpadliny, co minimalizuje ryzyko powstawania bolesnych ran. Dzięki skoncentrowanej pielęgnacji zwiększamy komfort podczas chodzenia oraz poprawiamy wygląd estetyczny pięt. Skóra pozostaje odżywiona, uelastyczniona oraz aksamitnie gładka.