Medycyna estetyczna

Mezoterapia okolicy oczu preparatem Light Eyes Ultra. Light Eyes Ultra to innowacyjny koktajl rewitalizujący, który zawiera kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, vit.C i heksapeptydy. To mezoterapia okolicy oczu. Ten wyjątkowy koktajl, polega na tym, że jest w stanie poradzić sobie z cieniami pod oczami i zmarszczkami. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejsza objętość płynów gromadzonych wokół oczu jak też zmniejszają cienie pod oczami.

Wskazania do zabiegu Light Eyes Ultra: cienie pod oczami, obrzęk powiek, oczy zmęczone, opuchnięte. 

Jaki jest mechanizm działania zabiegu Light Eyes Ultra:
ruszczyk
 działa korzystnie na system naczyń krwionośnych, ma silne działanie tonizujące i posiada silne właściwości drenujące.

jagoda posiada antyoksydanty, dzięki którym komórki skóry stają się bardziej elastyczne i trwałe jak też hamują działanie wielu enzymów odpowiedzialnych za destrukcję kolagenu i zmniejszenie elastyczności tkanek. Przeciwutleniacze mają także pozytywny wpływ na ścianki naczyń krwionośnych, redukując poziom odkładających się tam glikoprotein, sprzyjają normalizacji odporności i elastyczności naczyń.
rozmaryn ma właściwości tonizujące oraz stymuluje krążenie, dzięki czemu działa przeciwobrzękowo, podnosząc skuteczność drenażu.
Heksapeptyd Argireline® to proteina silnie liftigująca; substancja powstała z kombinacji 6 aminokwasów działających na skórę; redukuje napięcie mięśni skóry twarzy, odpowiedzialne z powstawanie zmarszczek mimicznych
kwas hialuronowy składnik decydujący o skuteczności tej wyjątkowej kombinacji.

Wypełnianie bruzd nosowowargowych, modelowanie ust, brody, kości policzkowych, głębokich zmarszczek.
ART FILLER® GAMA WYPEŁNIACZY NOWEJ GENERACJI Z PRZEŁOMOWĄ TECHNOLOGIĄ TRI-HYAL Filorga, francuski lider w dziedzinie medycyny estetycznej, wprowadził wyjątkową linię wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Innowacyjne preparaty ART FILLER® dedykowane są do wypełniania zmarszczek, modelowania i poprawy wolumetrii twarzy, korygowania kształtu i powiększania ust oraz nawilżania i rewitalizacji skóry. Gama ART FILLER® to 4 wypełniacze (Fine Lines, Universal, Volume i Lips), oparte na nowatorskiej technologii TRI-HYAL, które są odpowiedzią na wszystkie potrzeby związane z procesem starzenia się twarzy. Technologia ta polega na wykorzystaniu 3 rodzajów kwasu hialuronowego, które umożliwiają uzyskanie optymalnego efektu odmłodzenia. Po zabiegach twarz wygląda pięknie, młodo, naturalnie i świeżo. Wypełniacze ART FILLER® są tak dopracowane, że pozwalają uniknąć niepożądanego efektu sztuczności i maski. Wypełniacze ART FILLER® to produkty, których skuteczność, bezpieczeństwo i tolerancja zostały potwierdzone w 18 miesięcznym badaniu klinicznym. Przed zabiegiem ART-FILLER® UNIVERSAL Po 12 miesiącach ART-FILLER® UNIVERSAL ART-FILLER® UNIVERSAL Przed zabiegiem ART-FILLER® FINE LINES Po 12 miesiącach ART-FILLER® FINE LINES Po 18 miesiącach ART-FILLER® FINE LINES Po 18 miesiącach SEKRET SKUTECZNOŚCI GAMY ART FILLER® Podstawowym składnikiem produktów jest kwas hialuronowy (HA) pochodzenia niezwierzęcego, dzięki czemu jest on znakomicie tolerowany przez organizm i bezpieczny w stosowaniu. W gamie wykorzystano 3 rodzaje kwasu hialuronowego w technologii TRI-HYAL. Dzięki temu preparaty ART FILLER® można stosować do różnych części twarzy, ciała i dłoni. Daje to możliwość likwidowania wszystkich objawów starzejącej się skóry oraz profilaktyki anti-aging.

Mezoterapia Hydro Booster (preparat NCTF 135 HA+ M- HA 18).
HYDRA BOOSTER – ODŻYWIENIE I NAWILŻENIE SKÓRY. HYDRA BOOSTER to rozwiązanie dla osób z cienką, wiotką i odwodnioną skórą. Dzięki połączeniu dwóch preparatów M-HA18® oraz NCTF®135HA skutecznie poprawia poziom nawilżenia skóry, ujednolica jej kolor, przywraca blask oraz poprawia jej jędrność, a także redukuje zmarszczki i zwęża widoczne pory.

Rekomendujemy kurację HYDRA BOOSTER, gdy skóra potrzebuje rewitalizacji, głębokiego nawilżenia, odżywienia lub rozjaśnienia kolorytu. To również doskonały zabieg profilaktyczny, który pozwoli jak najdłużej utrzymać młody wygląd. Polirewitalizujący NCTF®135HA wykorzystywany podczas zabiegu to jeden z nielicznych bezpiecznych i zatwierdzonych do wstrzyknięć preparatów na rynku. Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki oraz działa ujędrniająco.

M-HA18® – wykorzystywany podczas zabiegu HYDRA BOOSTER – to preparat zawierający kwas hialuronowy i glicerol, który daje bardzo głębokie nawilżenie i ujędrnienie oraz zapewnia ochronę komórek skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy przywraca równowagę wodną skóry oraz głęboko ją nawilża. Glicerol stabilizuje i chroni go przed rozpadem oraz zapewnia ochronę antyoksydacyjną. Połączenie obu substancji, NCTF®135HA oraz M-HA18®, zapewnia unikatowy, skondensowany zastrzyk odmładzający dla skóry, również o profilaktycznym zastosowaniu. 

ZABIEG W PRAKTYCE
Zabieg HYDRA BOOSTER wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza 

w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg trwa ok. 30 minut i polega na serii mikroiniekcji do warstwy skóry właściwej na całej twarzy lub wybranym obszarze.

EFEKTY PO ZABIEGU
HYDRA BOOSTER zapewnia nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość oraz wygładza powierzchowne zmarszczki spowodowane brakiem dostatecznej ilości wody w skórze. Działa też ujędrniająco, rozświetlająco i zwęża rozszerzone pory. Jest to znakomity zabieg profilaktyczny, który przedłuża młody i zdrowy wygląd skóry. Rekomendowany jest również dla skóry, która wymaga regeneracji i odnowy.

JAKIE SĄ WSKAZANIA POZABIEGOWE?
Po aplikacji lekarz zwykle przykłada zimny okład w miejscu wstrzyknięcia, by zmniejszyć możliwość wystąpienia obrzęków i zaczerwienień. W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, wystawiać skóry na działanie promieni UV. Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej, jak i wysokiej temperatury.

CZY PO INIEKCJI MOGĄ WYSTĄPIĆ SKUTKI UBOCZNE?
Badania kliniczne dowiodły, że preparaty wykorzystywane podczas zabiegu HYDRA BOOSTER są znakomicie tolerowane przez skórę. Jednak, jak w przypadku wszystkich zabiegów polegających na przerwaniu ciągłości naskórka, mogą zdarzyć się niewielkie i krótkotrwałe działania niepożądane. Są to głównie: siniaczki i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Ustępują one zwykle od 3 do 6 dni po zabiegu. Przed iniekcją lekarz wykonujący zabieg szczegółowo omawia z pacjentem kwestie bezpieczeństwa i ewentualnych działań niepożądanych.

Mezoterapia Lift Booster(preparat NCTF 135 HA + ART. FILLER FINE LINES)
LIFT BOOSTER – ODŻYWIENIE I LIFTING SKÓRY
LIFT BOOSTER to zabieg dla osób z cienką, wiotką i odwodnioną skórą, które dodatkowo chciałyby poprawić kontur twarzy. LIFT BOOSTER łączy skuteczność NCTF®135HA oraz wypełniającego drobne i powierzchowne zmarszczki ART FILLER® FINE LINES. Takie połączenie preparatów zapewnia rewitalizację, ujędrnienie, wyrównanie kolorytu i rozświetlenie skóry, a także wygładzenie drobnych zmarszczek i lifting twarzy.

Polirewitalizujący NCTF®135HA wykorzystywany podczas zabiegu to jeden z nielicznych bezpiecznych i zatwierdzonych do wstrzyknięć preparatów na rynku. Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki oraz działa ujędrniająco. NCTF®135HA poprawia jakość i poziom nawilżenia skóry, wyrównuje jej koloryt oraz zmniejsza pory. 
ART FILLER® FINE LINES dodatkowo wygładza już widoczne drobne i powierzchowne zmarszczki (kurze łapki, linie w okolicy ust) oraz działa liftingująco na skórę.

ZABIEG W PRAKTYCE. Zabieg LIFT BOOSTER wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg trwa ok. 30 minut i polega na serii mikroiniekcji do warstwy skóry właściwej na całej twarzy lub wybranym obszarze.

EFEKTY PO ZABIEGU LIFT BOOSTER zapewnia nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość oraz wygładza powierzchowne zmarszczki i przywraca młodzieńczy owal twarzy. To bezpieczny sposób, który zachowując naturalny efekt łączy potrójne działanie: odżywia skórę oraz modeluje rysy i zapewnia lifting twarzy.

JAKIE SĄ WSKAZANIA POZABIEGOWE?
Po aplikacji lekarz zwykle przykłada zimny okład w miejscu wstrzyknięcia, by zmniejszyć możliwość wystąpienia obrzęków i zaczerwienień. W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, wystawiać skóry na działanie promieni UV. Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej, jak i wysokiej temperatury.

CZY PO INIEKCJI MOGĄ WYSTĄPIĆ SKUTKI UBOCZNE? Badania kliniczne dowiodły, że preparaty wykorzystywane podczas zabiegu LIFT BOOSTER są znakomicie tolerowane przez skórę. Jednak, jak w przypadku wszystkich zabiegów polegających na przerwaniu ciągłości naskórka, mogą zdarzyć się niewielkie i krótkotrwałe działania niepożądane. Są to głównie: siniaczki i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Ustępują one zwykle od 3 do 6 dni po zabiegu.

Przed iniekcją lekarz wykonujący zabieg szczegółowo omawia z pacjentem kwestie bezpieczeństwa i ewentualnych działań niepożądanych.

Lipoliza brzucha, ud, ramion AQUALYX LAMP Wciąż widzisz te oporne fałdy tłuszczu, a dieta i ćwiczenia nie pomagają? Szukasz rozwiązania jak najszybciej pozbyć się tłuszczu z brzucha i bioder bez żadnych nacięć i rekonwalescencji? Przyłącz się do nas – bez diet, głodówek i chirurgicznego odsysania tłuszczu – już na lato – BĄDŹ SZCZUPŁA TAM GDZIE CHCESZ! Rozpoczęła się akcja – LIPOSUKCJA BEZ SKALPELA! JEDYNA ALTERNATYWA CHIRURGICZNEGO ODSYSANIA TŁUSZCZU: bezbolesna, skuteczna, bezpieczna.

Aqualyx… trochę historii
Bezdyskusyjnym pozostaje fakt, że zadowolenie z własnego wyglądu pozytywnie wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Płaski i pięknie wymodelowany brzuch jest marzeniem niejednej osoby.

W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa, pomimo diety i ćwiczeń, nie znika. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych „fałdek”, było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja. Rozwiązanie bardzo skuteczne, ale inwazyjne, które wyłącza pacjenta z życia codziennego.             
W latach ‘90 w Brazylii, a następnie we Włoszech po raz pierwszy zastosowano roztwór fosfatydylocholiny (lek Lipostabil – dużo wcześniej Breitling Replica Watches wykorzystywany w medycynie ogólnej) w zabiegach estetycznych, redukcji worków tłuszczowych dolnej powieki i usuwania żółtych kępek i tłuszczaków (prof. S. Maggiori – Włochy). 
Od samego początku zabiegi z wykorzystanie Replica Watches roztworu fosfatydylocholiny były niewłaściwie nazwane mianem LIPOLIZY INIEKCYJNEJ. Myślano, że głównym składnikiem działającym jest fosfatydylocholina i że powoduje ona zmniejszenie objętości komórki tłuszczowej (proces lipolizy). W rzeczywistości to zupełnie inny czynnik i zupełnie inny proces powodował redukcję tkanki tłuszczowej. Z badań rozpoczętych w 2002 roku, prowadzonych przez zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Motolese (Włochy), wynikało, że substancją działającą na tkankę tłuszczową w roztworze fosfatydylocholiny nie jest sama fosfatydylocholina ale deoksycholan sodu – silna substancja doprowadzająca do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych. Na podstawie tych badań, w 2007 roku, prof. Motolese rozpoczął pracę nad nowym preparatem, który z założenia miał działać całkowicie niszcząc komórkę tłuszczową, czyli miał wywoływać proces adipocytolizy, a nie jak sądzono lipolizy. Prace te doprowadziły do opracowania nowej techniki iniekcyjnej -ntralipoterapii i preparatu – Aqualyx.

Aqualyx to niechirurgiczna alternatywa liposukcji. Pamiętaj! Aqualyx nie zastępuje liposukcji. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się Breitling Replica nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

Lipoliza podbródka Dermaheel LL Dermaheal LL to preparat pozwalający skutecznie redukować cellulit oraz przeprowadzić bezpiecznie lipolizę. Expert w walce z cellulitem

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem preparatu Demaheal LL? Dermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa dwutorowo: detoksykuje i wygładza. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, wszędzie tam gdzie pojawiła się problem nadmiernej tkanki tłuszczowej, cellulitu, czy wiotkiej skóry, np. tzw. „drugi podbródek”.

Jakie są wskazania do stosowania Dermaheal LL?
redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej (podbródek, bryczesy, uda, brzuch, ramiona, nad kolanami, chomiki, biodra, plecy, ok. mięśnia piersiowego), leczenie cellulitu, regeneracja i poprawa elastyczności skóry.

Jakie aktywne składniki zawiera Dermaheal LL? aminokwasy, multiwitaminy, minerały, peptydy biomimetyczne, L-CARNITINE: odpowiedzialna za transport komórek tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają rozpadowi, ma działanie detoksykacyjne,  PHOSPHATYDYLOCHOLINE: naturalnie występująca w organizmie substancja, powoduje rozpad trójglicerydów i ich wydalanie z organizmu, DECAPEPTIDE – 4 (CG-IDP2): wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, odpowiada za napięcie i wygładzenie skóry.

Jak wygląda protokół zabiegów Dermaheal LL? Dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu rekomenduje się serię 3-5 zabiegów w odstępach 1-3 tygodni. Ilość zabiegów zależy od kondycji i stanu skóry pacjenta i zawsze jest dostosowywana indywidualnie

Przeciwwskazania do zabiegów Dermaheal LL? ciąża, karmienie piersią, uczulenie na którykolwiek ze składników, czynny stan zapalny, choroba Hashimoto, nowotwory, choroba, autoimmunologiczna.

Cellulit jest zjawiskiem występującym często po ciąży, ale może się też pojawiać już u dziewcząt nastoletnich. Usuwanie cellulitu jest trudne, jednak dzięki nowoczesnym metodom mezoterapii i karboksyterapii (te metody można łączyć) skuteczność w walce z cellulitem jest bardzo wysoka.

Dodatkowo obydwie metody są bardzo bezpieczne i prawie bezbolesne, wymagają jedynie wytrwałości i systematyczności – należy zabiegi wykonywać w określonych odstępach czasu i musi ich być kilka. Jeden zabieg rzadko daje jakiekolwiek efekty. Podawanie preparatu Dermaheal jest całkowicie bezpieczne i skuteczne.

Lipoliza podbródka Prostolane Inner B. Prostrolane Inner-B to najnowocześniejszy preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny, do redukcji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej poprzez redukcję lipidów w komórkach tłuszczowych. Cztery unikalne peptydy zawarte w preparacie efektywnie przyspieszają lipolizę i wydatnie opóźniają lipogenezę.Prostrolane Inner-B działa detoksykująco i wygładzająco, napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą.

Osocze bogatopłytkowe (twarz, szyja, dłonie). Osocze PRP uzyskiwane jest ze świeżej krwi własnej pacjenta pobieranej w klinice bezpośrednio przed zabiegiem. Komórki macierzyste zawarte w osoczu bogatopłytkowym stanowią populację komórek o bardzo dużym potencjale biologicznym i zdolności różnicowania się w kierunku różnych tkanek (tzw. komórki pluripotencjalne, komórki pnia – ang. stem cells). Za ich sprawą dochodzi do wzrostu dynamiki podziałów komórkowych, tworzeniu nowego białka i poprawie ukrwienia tkanki – wszystkie te procesy są kluczowe w terapii anti-aging. Komórki macierzyste są zdolne do naprawy uszkodzeń tkankowych i odbudowy zmniejszającej się z wiekiem aktywności biologicznej tkanki, a tym samym do jej głębokiego i trwałego odmłodzenia. Terapia PRP opiera się na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach medycyny regeneracyjnej.

PRP zawiera substancje nazywane czynnikami wzrostu (GF – Growth Factors), odpowiedzialne za stymulację i inicjację procesów tworzenia nowych komórek i białka.

Najważniejsze czynniki wzrostu, zawarte w PRP:
Transformujący czynnik wzrostu-beta TGF-b: wspomaga wzrost matrycy pomiędzy komórkami
Płytkowy czynnik wzrostu PDGF: stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie
Naskórkowy czynnik wzrostu EGF: stymuluje wzrost i różnicowanie komórek – przyspiesza gojenie ran 
Czynnik wzrostu fibroblastów FGF: stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.

Terapia PRP przeznaczona jest dla najbardziej świadomych i wymagających pacjentów rozumiejących istotę biorewitalizacji i przywiązujących wagę do naturalności, zarówno terapii, jak i efektów jej przeprowadzenia. Zmiana wyglądu skóry po zabiegu wynika bowiem z prawdziwego odmłodzenia i poprawy jej funkcjonowania (lepsze ukrwienie i większa produkcja białka) – jest zatem w 100% naturalna (biokompatybilna).

Zabieg nie wywołuje odczynów czy alergii, gdyż nie wymaga stosowania żadnych sztucznych substancji. Zabieg z użyciem koncentratu płytek własnej krwi jest materiałem autologicznym (naszym własnym), co zapewnia bezpieczeństwo i niweluje ryzyko działań ubocznych.

Toksyna botulinowa
Wskazania: Zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy, wokół oczu („kurze łapki”), poprzeczne na czole, pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”), zmarszczki dolnej części twarzy – „bruzdy marionetki”, na szyi, brodzie, nadpotliwość dłoni i stóp, bruksizm (przerost mięśni żwaczy)

Opis zabiegu
Toksyna botulinowa jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet. Stosuje się ją w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.

Czy zabieg jest bolesny? Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg preparatami Botox Azzalure nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt działania toksyny botulinowej?
Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.

Schemat terapii. Podanie toksyny botulinowej nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych. Botox jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

Po zabiegu – zalecenia:
w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia;
unikać masażu w miejscach wstrzyknięć;
w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu).

Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane. Przeciwwskazania: zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona); nadwrażliwość na składniki preparatu Botox Azzalure (albuminy ludzkie); stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.) aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina. sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn, miejscowe infekcje skóry, ciąża, okres laktacji.

Objawy uboczne:
ból w momencie iniekcji;

małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia gdy igła natrafi na niewielkie naczynie;
zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych;
mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji;
nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust); 
ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.
Reakcje te maja charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.

Mezoterapia  skóry głowy na wypadające włosy Dermaheal HL.

CENNIK

1. Mezoterapia okolicy oczu preparatem Light Eyes Ultra - 250 zł
2. Wypełnianie bruzd nosowowargowych, modelowanie ust, brody, kości policzkowych, głębokich zmarszczek - 650 zł
3. Mezoterapia Hydro Booster (preparat NCTF 135 HA+ M- HA 18) - 550 zł
4. Mezoterapia Lift Booster(preparat NCTF 135 HA + ART. FILLER FINE LINES) - 650 zł
5. Lipoliza brzucha, ud, ramion AQUALYX LAMP - 400 zł
6. Lipoliza podbródka Dermaheel LL - 250 zł
7. Lipoliza podbródka Prostolane Inner B - 500 zł
8. Osocze bogatopłytkowe (twarz, szyja, dłonie) - 650 zł
9. Toksyna botulinowa:
Całość (czoło, mars, oczy) - 850 zł
Całe czoło - 700 zł
Mars - 450 zł
Oczy (kurze łapki) 450 zł
Bruskizm - 650 zł
10. Mezoterapia skóry głowy na wypadające włosy Dermaheal HL - 250 zł