Zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna efektyUroda to jedna z najważniejszych wartości, jakie doceniamy. To od niej zależy czy będziemy czuli się swobodnie i pewni siebie. Każdy chce się podobać, choć nie każdy się do tego przyzna. Niekiedy jednak, natura bywa niesprawiedliwa. Tam gdzie pojawiają się niedostatki urody, wkracza medycyna estetyczna, która zapewnia piękno wyglądu.

Redukowanie efektu upływającego czasu

Najbardziej popularnymi zabiegami medycyny estetycznej bywają te, których zadaniem jest powstrzymanie upływającego czasu, a właściwie wizualnych efektów tego procesu. Cofnięcie oznak starzenia się w dużej mierze przywraca wiarę w siebie i dodaje energii dzięki młodszemu wyglądowi. Do takich zabiegów należy m.in. wygładzanie zmarszczek czy przywrócenie naturalnej jędrności i elastyczności skórze poprzez jej nawilżenie i uzupełnienie kwasem hialuronowym.

Poprawa naturalnych niedoskonałości

Niektóre panie narzekają na niedostatki natury, jakimi zostały obdarzone wraz z momentem narodzin. Najczęściej obiektem niezadowolenia jest kształt ust, nosa czy podbródka. Medycyna estetyczna potrafi w sposób estetyczny i delikatny poprawić kształty tych części ciała, zapewniając im piękny i naturalny wygląd, który pomoże zaakceptować siebie.

Botox zamiast skalpela

W ostatnich latach, medycyna estetyczna dokonała bardzo dynamicznego rozwoju. Wiele zabiegów upiększających można dziś wykonać w sposób nieoperacyjny, nie używając skalpela i innych narzędzi chirurgicznych. Umożliwia to toksyna botulinowa, czyli popularnie zwany botox. Idealnie sprawdza się on w terapiach, których celem jest redukcja zmarszczek i zatrzymanie procesu ich występowania. Pojawiają się one przez stałe ruchy mięśni. Botox działa w sposób blokujący przewodnictwo nerwowo-mięśniowe oraz wygładza powierzchnię skóry i odmładza ją wizualnie. Botox bywa także stosowany do uwypuklenia niektórych części ciała. Należy jednak stosować rozważnie, co wyklucza samodzielną aplikację. Chcąc skorzystać z terapii botoksowej, należy udać się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej.